Dencare

استفاده از ايمپلنت های كوتاه در ناحيه خلفی فك بالا

 هدف از بررسی این مطالعه روش استفاده از ایمپلنت کوتاه در فک بالا و خلفی و بررسی اثر عوامل مختلف بر میزان موفقیت ایمپلنت است. جستجو جامع برای بازیابی مقالات منتشر شده 2004-2015 با استفاده از ایمپلنت کوتاه دندان با طول کمتر از 10 میلی متر در فک بالا و خلفی با حداقل یک سال پیگیری انجام شد.253 مقالات، انتخاب شده بودند، که با بررسی، نتایج زیر تولید شده است.

  • میزان بقای اولیه ایمپلنت ارتفاع کم در فک بالا و خلفی به عرض ایمپلنت، سطح و یا طراحی مربوط نمی‌شد. با این حال، میزان موفقیت تجمعی از ایمپلنت کوتاه دارای سطح خشن بالاتر از انواع با سطح صاف به خصوص در عملکرد ایمپلنت های با طول کمتر از 7 میلی متر بود.
  • در حالی که تقویت استخوان می‌تواند برای بازسازی فک بالا خلفی آتروفیک استفاده شود، ایمپلنت کوتاه دندان ممکن است یک روش جایگزین با عوارض بیولوژیکی کمتر باشد .

نکان ایمپلنت های کوتاه

افزایش نسبت طول تاج به ایمپلنت و افزایش سطح جونده تاثیری بر روی میزان تحلیل استخوان اطراف ایمپلنت ندارد و نسبت طول تاج به ایمپلنت بیشتر تاثیر منفی روی موفقیت ایمپلنت دارد. میزان بقای ایمپلنت های با طول کم با در نظر گرفتن مسایل لازم به نظر می‌رسد که روش مطمئنی در ناحیه خلفی باشد

 

ایمپلنت کوتاه

 

امروزه برندهای ایمپلنت اکثرا به این نتیجه رسیده اند که تولید ایمپلنت های کوتاه را در دستور کار خود قرار دهند . با توجه به اینکه مقاومت اصلی ایمپلنت دندان در 4  میلی متر انتهایی آن است پس ضرورت ایمپلنت بلند از اهمیت می افتد . بلندی ایمپلنت فقط در استقامت اولیه ایمپلنت در فک مهم است . بنابراین نکته ای که در استفاده از ایمپلنتهای کوتاه باید دقت کنیم این است که از وارد آوردن بار به ایمپلنت با طول کم زود تر از موعد پرهیز کنیم.

حداقل مدتی که بهتر است برای اطمینان از مقاومت ایمپلنت در فک صبر کرد سه ماه است . این مدت در استخوان با تراکم کم و فک بالا بیشتر و تا 6 ماه افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *