Dencare

تاثیر اصلاح طرح لبخند (هالیوودی) در افزایش زیبایی و جذابیت صورت

 

تاثیر اصلاح طرح لبخند (هالیوودی) در افزایش زیبایی و جذابیت صورتلبخند شما اغلب یک بخش با اهمیت از اولین تصور ذهنی ایجاد شده از شما برای دیگران است و متخصصان دندانپزشک زیبایی و اصلاح طرح لبخند دندان می دانند که لبخند یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر ظاهر فرد می باشد. خوشبختانه، اگر شما از طرح لبخند خود ناراضی هستید، اصلاح طرح لبخند می تواند یک ظاهر کاملاً جدید برای خنده شما ایجاد کند که به واسطه آن زیبایی صورت و وضعیت شخصیت شما در بهترین حالت ممکن قرار می گیرد.

[sv slug=”alert”]کلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی نژاد به شما در تمام مراحل اصلاح طرح لبخند با توجه به اهداف زیبایی شما کمک می کند. دندان پزشکان این کلینیک تمرکز خاص بر گوش دادن به صحبت های شما و ایجاد درک کامل درباره نیازهای مورد نظرتان قبل از پیشنهاد دادن مجموعه جامع قابل استفاده به عنوان انتخاب های درمانی دارند.روش درمانی چند گانه مورد استفاده در این مرکز می تواند انتخاب های درمانی وسیع و جامع در اختیار شما قرار دهند.

هدف از این برنامه جامع ارائه کلیه خدمات دندان پزشکی عمومی تا درمان های دندان پزشکی پیچیده با کیفیت بالا و قابل قبول در این مرکز درمانی است. تلاش ما در این مرکز ایجاد یک محیط درمانی امن و راحت برای شما برای استفاده از خدمات درمانی مورد نیاز است و به این ترتیب برای شما به جای دشوار بودن، خوشایند و دلپذیر خواهد بود. در صورتی که شما به دنبال بهبود، افزایش، یا حفاظت از طرح لبخند خود هستید، در مورد تماس گرفتن با متخصصان ما همین امروز اقدام کرده و تردید به خود راه ندهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن های 02122027384 و  02122023658 تماس حاصل فرمایید. [sv slug=”alert1″]

مزایای اصلاح طرح لبخند


داشتن لبخند زیبا  فراتر از مباحث زیبایی است. در واقع، اصلاح طرح لبخند می‌تواند عزت نفس و اعتماد به نفس فرد را به میزان چشمگیری افزایش دهد. اصلاح طرح لبخند می‌تواند:

 • ظاهر و احساس شما را جوان‌تر کند.
 • به میزان چشمگیری ظاهر لبخند شما را بهبود بخشد.
 • سلامت عمومی شما را افزایش دهد.
 • دندان‌های سالم شما را در برابر آسیب‌دیدگی محافظت کند.
 • درد صورت یا درد فک را کاهش دهد.
 • جنبه‌های مختلف لبخند شما را تغییر دهد.
 • تغییر رنگ دندان‌ها را اصلاح کند.
 • فاصله بین دندان‌ها که در هنگام لبخند زدن مشخص می‌شود را از بین ببرد.
 • عملکرد دهانی شما را بهبود بخشد.

چه کسانی شرایط اصلاح طرح لبخند را دارند؟


تفاوت‌های جزئی بین افراد برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد، معمولاً اصلاح طرح لبخند برای بیمارانی که به آن نیاز دارند انجام می‌شود. بیماران باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و سلامت دهانی آنها نیز خوب باشد. اگر پوسیدگی دندان یا بیماری‌های لثه‌ای وجود داشته باشد، دندانپزشک قبل از انجام فرایندهای جراحی در مورد مراحل انجام کار با شما صحبت می‌کند.

چه درمان‌هایی برای اصلاح طرح لبخند استفاده می‌شود؟


روش های درمانی فهرست شده زیر معمولاً در فرآیند ایجاد یک طرح لبخند زیبا و ماندگار، در کلینیک های دندان پزشکی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد:

روکش و پل دندان

روکش و پل دندان

تاج یا پل معمولاً به چیزی اطلاق می‌شود که در بالای ایمپلنت دندان قرار می‌گیرد تا زیبایی لبخند شما را بازیابی کرده و همچنین شما را قادر سازد تا دوباره بجوید و از غذاهایی که دوست دارید لذت ببرید. آنچه به عنوان قسمت نهایی پازل عمل جراحی ایمپلنت دندان در نظر گرفته می‌شود، همین “دندان” واقعی می‌باشد. اگر تاکنون کسی را دیده باشید که چندین دندان جایگزین کرده باشد، احتمالاً مشاهده کرده اید که ایمپلنت‌ها را با تاج‌ها یا پل‌های دندان ترکیب کرده است. جهت آشنایی بیشتر با روکش دندان کلیک کنید.

سفید کردن دندان ها

 

سفید کردن دندان ها

زرد شدن و لک شدن دندان ها نشانه ای از افزایش سن است و دندان ها در افراد جوان سفید تر می باشند. با خوردن غذاهایی که دارای رنگ مصنوعی هستند، نوشیدن قهوه، چای و سیگار کشیدن دندان ها ممکن است زرد شده و به ندرت لک شوند. این مشکل دارای تاثیر منفی بر لبخند زیبا است و حتی می تواند یک ظاهر ناسالم برای دندان ها ایجاد کند. معمولا هزینه سفید کردن دندان در افراد متفاوت است.

بنابراین نمی‌توان قیمت سفید کردن دندان را بطور دقیق تخمین زد. برای آگاهی از  هزينه سفيد كردن دندان با ليزر می توانید به کلینیک مراجعه کنید. مقدار هزینه بلچینگ دندان پس از معاینه اولیه به اطلاع شما خواهد رسید.  جهت آشنایی بیشتر با سفید کردن دندان و بلیچینگ با لیزر کلیک کنید

ایمپلنت دندان

 


 

 

 

برای بیمارانی که چندین دندان را از دست داده اند، ایمپلنت‌های دندان یک گزینه‌ی عالی می‌باشد. ایمپلنت‌ها، پیچ‌های تیتانیوم هستند که درون استخوان فک شما قرار داده شده و به عنوان یک ریشه‌ی مصنوعی برای تاج یا پل دندان عمل می‌کنند. ایمپلنت‌ها نه تنها یک مؤلفه‌ی مهم در بازیابی لبخند شما از منظر زیبایی شناسی می‌باشند، بلکه همچنین به بهبود عملکرد دندان، که در طول سال‌ها از دست رفته است، کمک می‌کنند. ایمپلنت‌های دندان همچنین یک راه حل دائمی است که بسیار طولانی‌تر از بیشتر گزینه‌های موقتی مانند پروتزهای دندانی، عمر می‌کنند.

ارتودنسی‌های سریع

ارتودنسی‌های سریع

برای بسیاری از بیمارانی که اصلاح طرح لبخند را در نظر دارند، نامرتبی دندان‌ها یا فاصله‌ی بین دندان‌ها مشکلاتی هستند که باید حل شوند. در گذشته، بیمارانی که به مرتب کردن دندان‌ها یا اصلاح فک علاقه داشتند، کاملاً در گزینه‌های خود محدود بودند: ارتودنسی فلزی سنتی قدیمی اولیه. به عنوان یک بزرگسال، احتمالاً  نمی‌خواهید که از این بریس‌ها استفاده کنید، چرا که ننگی اجتماعی با آنها همراه است. بسیاری از بیماران بزرگسال که به درمان ارتودنسی نیاز دارند، ارتودنسی نامرئی  را برمی‌گزینند.

با این حال، گرچه این گزینه می‌تواند نتایجی عالی را برای برخی از بیماران در پی داشته باشد، اما بدون نقص و کاستی هم نیست. به همین دلیل است که پزشکان ارتودنسی‌های سریع را ایجاد کرده اند که یک پروتکل یکتای تسریع‌شده است که به صورت طبیعی، نتایج بهتری را برای بیمارانی که به دنبال درمان ارتودنسی هستند، ایجاد می‌نماید. به جای استفاده از بریس‌ها یا الاینر ها برای مدت 18 ماه یا بیشتر، ارتودنسی‌های سریع می‌توانند همان مزایا را در طول شش ماه به شما ارائه دهند.

کانتورینگ لثه

کانتورینگ لثه

 

با اینکه بیمارانی که درمان اصلاح طرح لبخند را دریافت می‌کنند به صورت طبیعی نگران ظاهر دندان‌های خود هستند، اما بیماران کمی هم پیدا می‌شوند که از شکل لثه‌های خود راضی نمی‌باشند. بخصوص، برخی از بیماران ما که در گذشته اصلاح طرح لبخند را انجام داده اند، احساس می‌کنند که لثه‌هایشان در رابطه با دندان‌ها خیلی بالا یا خیلی پایین هستند. کانتورینگ لثه سرویسی است که می‌تواند لثه‌های شما را شکل‌دهی مجدد کرده و نسبت صحیح دندان به لثه را در شما ایجاد نماید.

لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت‌ دندان عمل‌های زیبایی بسیار محبوبی هستند و دلیل این محبوبیت روشن است. لمینت‌ها فرایندهایی با حداقل تهاجم هستند که می‌توانند لبخندی عالی به شما ببخشند. لمینت‌، فرایندی رایج است که در طول اصلاح طرخ لبخند استفاده می‌شود چرا که می‌تواند نتیجه‌ای چشم‌گیر را بدون نیاز به جراحی تهاجمی ایجاد نماید. لمینت‌ها به ضخامت لنز طبی بوده و معمولاً بر روی دندان قرار داده شده و زمانی که لبخند می‌زنید بیشتر به چشم می‌آیند.

اگر دندان بالای جلوی شما دارای آسیب زیاد ساختاری نباشد و به دنبال یک جایگزین سریع و قابل اعتماد برای بهبود لبخند خود می‌گردید، ونیرها می‌توانند روشی عالی باشند که بخشی از اصلاح طرح لبخند شما را تشکیل می‌دهند. مهم است خاطر نشان شود که در حالی که لمینت‌ها به اندازه‌ی بسیاری از روش‌های دیگر تهاجمی نیستند، اما این روش برگشت‌ناپذیر است چرا که ممکن است برخی از دندان‌های جلوی شما تراشیده شوند تا از انطباق و ظاهر درست ونیرها اطمینان حاصل شود.

فیلینگ کامپوزیت

فیلینگ کامپوزیت

کامپوزیت، نوعی رزین رنگی دندان، فیلینگ سرامیک به شکل‌های بسیار است که می‌تواند برای ایجاد یک ترمیم عالی به دندان‌های شما بچسبد. رزین باری فیلینگ‌های سفید رنگ و در برخی از موارد، در مطب به عنوان ماده‌ی لمینت استفاده می‌شود. لمینت‌های رزین ارزان‌تر و غیر تهاجمی‌تر از لمینت‌های چینی هستند اما طول عمر این لمینت‌ ها را ندارند. این مواد، ایده‌ال‌ترین انتخاب نیستند چرا که گرچه پلاستیک رزین یک ماده‌ی عالی است اما استحکام چینی را، که به عنوان یک گزینه‌ی ترمیم در دسترس است، ندارد.

طول عمر اصلاح طرح لبخند


روش های دندان پزشکی زیبایی نیازمند مراقبت منظم از بهداشت دهان است و ممکن است نیازمند انجام اقدامات مربوط به نگهداری دندان ها در طول زمان باشد. برای مثال، سفید شدن دندان ها باید هر چند وقت یک بار به منظور حفظ سفیدی و روشنی دندان ها انجام شود. همچنین روکش دندان های پرسلین ممکن است تراشیده شده یا دچار شکستگی شوند و به این ترتیب نیاز به جایگزینی و تعویض داشته باشند.

 زیبایی دندان با کامپوزیت دائم می تواند لک شده و نیازمند اصلاح یا تعویض باشد. روکش دندان معمولاً نیازمند جایگزینی در هر 10 تا 15 سال است. بهبود وضعیت لبخند لثه ای نیز می تواند نیازمند اصلاح اقدامات اصلاحی انجام شده با گذشت زمان باشد. در ضمن برای اطلاع دقیق از هزینه اصلاح طرح لبخند باید با پزشک مشورت نمایید.

اگر به بیش از یک عمل نیاز داشته باشم چه کاری باید انجام دهم؟


هدف از اصلاح طرح لبخند معمولاً فراتر از یک درمان است. دندانپزشک بسته به وضعیت سلامت دهانی شما ممکن است دو یا چند روش درمانی شامل فرایندهای زیبایی و بازیابی را انجام دهد.

مراقبت از اصلاح طرح لبخند


مراقبت از اصلاح طرح لبخند

تقریباً موفقیت همه فرایندهای دندانپزشکی اعم از فرایندهای بازیابی یا فرایندهای زیبایی به مراقبت‌هایی که پس از درمان انجام می‌شود بستگی دارند. ایمپلنت‌ ، ونیر و تاج‌های دندانی نمی‌پوسند اما همچنان باید دندان‌های خود را به طور منظم مسواک زده، نخ دندان کشیده و به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید زیرا اگر در مورد بهداشت دهان و دندان خود و بیماری‌های لثه هشیار نباشید ممکن است درمان‌های زیبایی شما با مشکل مواجه شوند. اگر شما به درستی از اصلاح طرح لبخند خود مراقبت کنید، اثرات آن به مدت طولانی باقی خواهند ماند.

از محافظ شبانه یا نایت گارد استفاده کنید

اگر شما عادت به دندان قروچه دارید برای حفظ درمان‌های زیبایی که برای دندان‌های خود انجام داده‌اید بهتر است از نایت گارد استفاده کنید. محافظ شبانه یا نایت گارد یک ابزار تجویزی برای دهان است که از دندان‌ها در هنگامی که فرد خوابیده است محافظت می‌کند. این وسیله دندانی از ساییده شدن دندان‌ها به هم جلوگیری می‌کند و به خصوص برای افرادی که دندان قروچه می‌روند مناسب است.

از نی استفاده کنید

نی باعث می‌شود که دندان‌ها کمتر در معرض نوشیدنی‌های تیره قرار گیرند زیرا مایعات را به سمت انتهای دهان منتقل می‌کند. اگر دندان‌ها کمتر در معرض مواد تیره قرار بگیرند به مدت طولانی‌تری سفید باقی می‌مانند. نی‌ها همچنین باعث می‌شوند که فرد قطعات یخ را نجود. جویدن قطعات یخ با تجهیزات زیبایی روی دندان‌ها مانند تاج‌ها یا ونیرها باعث شل شدن و آسیب‌دیدگی تدریجی آنها می‌شود.

عوارض جانبی اصلاح طرح لبخند


گرچه عوارض جانبی بسیار کمی در ارتباط با درمان‌های اصلاح طرح لبخند وجود دارد، اما برخی از بیماران در خطر حساسیت لثه و ناراحتی‌های مختصری هستند که به دنبال درمان پیش می‌آید. با این عوارض جانبی ناخوشایند می‌توان با داروهای مسکن بدون نسخه مقابله کرد. این عوارض جانبی قابل مدیریت، معمولاً در ذات خود جزئی هستند. شما می‌توانید یک روز یا در برخی از موارد بلافاصله پس از درمان اصلاح طرح لبخند به کار یا فعالیت روزانه‌ی خود بازگردید.

هزینه اصلاح طرح لبخند


از آنجا که اصلاح طرح لبخند یک روش منحصر به فرد است، هزینه آن برای هر فرد متفاوت از دیگران است، بنابراین نمی‌توان هزینه درمان را تخمین زد. در واقع، هزینه نهایی اصلاح طرح لبخند به عوامل متعددی بستگی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • فرایندهای انجام شده: تعداد و نوع درمان‌هایی که انتخاب می‌شوند در هزینه‌های نهایی اصلاح طرح لبخند تأثیر دارند.
 • تکنولوژی پیشرفته: بسیاری از دندانپزشکان از ابزارهای نوآورانه برای اصلاح طرح لبخند استفاده می‌کنند.
 • محل جغرافیایی: هزینه‌های درمان‌های دندانپزشک متغیر بوده و به محلی که شما در آن زندگی می‌کنید بستگی دارد.
 • تجربه دندانپزشک: یک دندانپزشک زیبایی که سال‌ها تجربه داشته و به دلیل انجام عمل‌های موفق مشهور است ممکن است دستمزد بیشتری نسبت به دندانپزشکان دیگر دریافت کند.

سؤالات متداول


آیا در طول درمان از بی‌حسی استفاده می‌شود؟

با این که اصلاح طرح لبخند معمولاً با ناراحتی‌های جزئی همراه است اما ممکن است شما نسبت به درمان اضطراب داشته باشید. بسیاری از دندانپزشکان از روش‌های آرام بخشی برای کمک به ریلکس بودن شما روی صندلی دندانپزشکی استفاده می‌کنند. این روش‌ها شامل اکسید نیتروس، بیحسی دهانی و آرام‌بخش‌های تزریقی می‌شود.

آیا این درمان می‌تواند لکه‌های سیگار را از بین ببرد؟

یکی از اصلی‌ترین دلایل اصلاح طرح لبخند از بین بردن یا کمرنگ کردن لکه‌هایی مانند لکه‌های ناشی از مصرف تنباکو است. اگر شما سیگار بکشید ممکن است به مرور زمان لکه‌هایی روی دندان‌های شما ایجاد شود، بنابراین اگر بخواهید که دوام نتایج حاصل از اصلاح لبخند افزایش یابد، باید سیگار کشیدن را ترک کنید.

آیا اصلاح طرح لبخند برای افرادی که دندان قروچه دارند انجام می‌شود؟

دندان قروچه یک بیماری شایع مرتبط با استرس است. به مرور زمان این عادت باعث ایجاد درد در فک، اختلالات مفصل تمپروماندیبولار و آسیب‌دیدگی‌های ساختاری دندان می‌شود. اگر شما دندان قروچه می‌روید، دندانپزشک باید قبل از انجام اصلاح طرح لبخند این مشکل را درمان کند. اگر این عادت درمان نشود، ادامه آن اثرات منفی بر نتایج اصلاح طرح لبخند خواهد داشت.

آیا قبل از انجام اصلاح طرح لبخند باید دندان‌های خراب پر شوند؟

وقتی دندان شما حفره پیدا می‌کند، دندانپزشک با مواد پرکننده آن را ترمیم می‌کند. این کار علاوه بر این که به تقویت دندان آسیب دیده کمک می‌کند بلکه از گسترش باکتری‌ها به دندان‌های دیگر نیز جلوگیری می‌کند. اگر دندانپزشک هر حفره‌ای را شناسایی کند باید قبل از شروع درمان آنها را پر کرد.

آیا من برای انجام اصلاح طرح لبخند پیر شده‌ام؟

هیچ محدودیت سنی برای دندانپزشکی زیبایی وجود ندارد. تا زمانی که شما از سلامت دهان و دندان خوبی برخوردار باشید و بتوانید با اطمینان تحت فرایندهای دندانپزشکی قرار بگیرید می‌توانید اصلاح طرح لبخند را نیز انجام دهید.

لیزر دندانپزشکی چگونه به اصلاح طرح لبخند کمک می کند؟

امروزه، بیشتر دندانپزشکان زیبایی از تکنولوژی پیشرفته لیزر برای افزایش راحتی، دقت و اثربخشی درمان استفاده می‌کنند. لیزر دندانپزشکی برای اصلاح خط لثه زمانی برای بلند کردن طول دندان‌ها و بهبود ظاهر لبخند لثه‌ای به کار برده می‌شود. برخی دندانپزشکان ممکن است از آن برای افزایش سرعت فرایند سفید کردن دندان‌ ها استفاده کنند. اگر شما تمایل به استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته لیزری دارید با یک دندانپزشک در مورد این تکنولوژی مشورت کنید.

در صورت داشتن سوال و پرسش می توانید با کلیک در این قسمت ،با پزشک خود مشورت کنید.

 

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *