Dencare

افزایش طول تاج دندان: جراحی با لیزر

Beautiful-Teeth

افزایش طول تاج دندان یک روش درمانی است که در آن با استفاده از جراحی دهان بافت اضافی لثه برداشته می شود تا به این ترتیب بخشی از استخوان دندان نمایان شده و دندان بلندتر به نظر برسد. این روش درمانی امروزه یک روش رایج و پر کاربرد است که توسط دندانپزشک، متخصص بیماری های اطراف دندان، و یا متخصص لثه انجام می شود.

اگر خط لثه شما متقارن نیست، افزایش طول تاج دندان با لیزر همچنین می تواند خط لثه شما را اصلاح کند و به این ترتیب ظاهر متقارن تری برای طرح لبخند شما ایجاد نماید. افزایش طول تاج دندان ممکن است برای مراقبت های دندان پزشکی یا دلایل پزشکی انجام شود یا اینکه اهداف زیبایی داشته باشد. برای مثال اگر پوسیدگی یا شکستگی زیر خط لثه وجود داشته باشد، افزایش طول تاج دندان ها می تواند بخش بیشتری از تاج دندان را به منظور استفاده از پر کردگی یا روکش پرسلاین در اختیار دندانپزشک قرار دهد.

[sv slug=”alert”]در کلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی‌نژاد افزایش طول تاج دندان با لیزر دایود مخصوص بافت نرم انجام می شود. مزایای لیزر به قرار زیر هستند:

  • بدون درد
  • بدون خونریزی
  • بدون تورم
  • بدون نیاز به بخیه
  • ترمیم سریع است و در عرض چند ساعت انجام می شود.
  • صد درصد بدون بازگشت است.

با این کار هماهنگی بین لثه با خط لبخند و دندان ها انجام می شود.[sv slug=”alert1″]

امروزه افزایش طول تاج دندان با دو هدف بطور معمول انجام می شود:

  1. بهبود ظاهر دندان ها
  2. ایجاد امکان دسترسی بهتر دندان پزشک به پوسیدگی های دندان

افزایش طول تاج دندان به منظور بهبود ظاهر و اصلاح بی نظمی های خطوط لثه

بی نظمی های خطوط لثه می تواند جذابیت طرح لبخند شما را کاهش دهد. حتی با استفاده از یک روکش جدید، تا زمانی که لثه ها یک ظاهر طبیعی پیدا نکنند، نتایج هیچگاه نمی تواند رضایت بخش باشد. به هر حال این روش درمانی می تواند به سادگی ایجاد تغییر در یک دندان باشد، یا ممکن است تمام دندان های جلوی دهان را در بر گیرد. در زیر یک مثال از چگونگی استفاده از این روش درمانی برای بهبود ظاهر و اصلاح لبخند بیمار ارائه شده است.

افزایش طول تاج دندان به منظور ایجاد امکان دسترسی بهتر دندان پزشک به پوسیدگی

دومین کاربرد رایج و معمول افزایش طول تاج دندان مربوط به ایجاد دسترسی به پوسیدگی دندان است. اگر دندان پزشک امکان دسترسی به پوسیدگی عمیق ایجاد شده زیر لثه را نداشته باشد، دندان بیمار از دست خواهد رفت. به عنوان یک قاعده، باید بدانید که دستکاری ساده لثه در این حالت کافی نیست و ممکن است استخوان دندان به تدریج از بین برود. به جای این کار، متخصص بیماری های اطراف دندان باید یک بخش از لثه را کنار زده و به استخوان زیر آن دسترسی پیدا کند. پس از درمان پوسیدگی، بخش کنار زده شده لثه به جای خود بر گردانده شده و در سطح پایین تر بخیه زده می شود. در این حالت باید به مقدار کافی استخوان از محل برداشته شود تا به این ترتیب فضای کافی در زیر پوسیدگی برای لثه جهت اتصال مجدد به دندان ایجاد گردد.

مراحل قبل از عمل جراحی

قبل از عمل جراحی لثه، بیمار ممکن است نیاز به تمیز کردن حرفه ای دندان داشته باشد. اگر بیمار نیاز به روکش داشته باشد، جراح ممکن است از یک روکش موقت برای وی استفاده کند. این روکش موقت از دندان محافظت کرده و به جراح اجازه می دهد مقدار بافت نرم یا استخوان لازم برای برداشتن را بطور دقیق مشخص و اندازه گیری نماید.

روش درمان

crown_lengthening

در کلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی نژاد امکانات لیفت لثه با لیزر دندانپزشکی وجود دارد. این امکانات به معنی این است که لثه و استخوان اطراف دندان می تواند تغییر شکل داده و به سرعت و بدون درد و نیز بدون نیاز به بخیه بدون ورم یا ناراحتی متوازن شود. در این مرکز با استفاده از امکانات تخصصی در اکثر مواقع امکان تکمیل درمان در یک جلسه با استفاده از روکش دندان وجود خواهد داشت.

افزایش طول تاج دندان با لیزر یک روش مشابه لیفت لثه است، اما این روش برای ترمیم دندان شکسته و دندان هایی که زیر خط لثه دارای پر کردگی هستند و هم اکنون نیازمند درمان می باشند، انجام می شود. برای درمان این دندان ها لازم است که توانایی تمیز کردن و بستن دندان به نحو مناسب به یک ساختار دندان سالم وجود داشته باشد و به این منظور لازم است بتوان دندان را بطور واضح مشاهده کرد و مطمئن شد بستن دندان به سلامت لثه و استخوان سالم دندان آسیب وارد نمی کند. در هر جای دیگری که این روش درمانی توسط یک متخصص انجام شود، نیاز به یک جلسه درمانی جداگانه برای آن وجود دارد و شما نیاز دارید تا 6 هفته قبل از آماده شدن دندان برای روکش کردن صبر کنید و سپس به یک تا دو هفته زمان برای تکمیل درمان نیاز خواهید داشت.

با استفاده از عمل جراحی با لیزر، متخصصان این مرکز می توانند لثه و استخوان اطراف دندان را شکل دهند و ساختار دندان سالم را برای تمیز کردن و بستن دندان با دقت آماده نمایند. علاوه بر این با استفاده از این روش امکان تکمیل درمان و انجام تمام مراحل آن فقط در یک روز وجود دارد.

عوارض

در این روش بیمار هیچگونه ناراحتی در طول درمان احساس نمی کند و نیازی به بخیه زدن وجود ندارد. همچنین در این حالت هیچ ورم یا التهابی پس از درمان ایجاد نمی شود و بهبودی پس از درمان بطور شگفت انگیز با سرعت زیاد به دست می آید. به این ترتیب شما می توانید در همان روز درمان به فعالیت های عادی و زندگی روزمره خود باز گردید و نیازی به ریکاوری پس از درمان نیست!

نتیجه گیری

روش درمانی افزایش طول تاج دندان با لیزر یک روش درمانی ارزشمندی در زیبایی دندان  است که در عمل می تواند یک ظاهر سالم تر و زیباتر بدون توجه به اصطلاحات و واژه هایی که برای توضیح این روش درمانی استفاده شد برای شما ایجاد کند. با استفاده مناسب از اکثر روش های جراحی لیزر دندان پزشکی، امکان تکمیل این درمان به سادگی و با حداقل ناراحتی برای بیماری و نیز کمترین استرس در کلینیک های دندان پزشکی وجود دارد و نتایج حاصل از درمان بطور چشمگیر و قابل توجه برای بیمار ایجاد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *