Dencare

تشخیص دیجیتال پوسیدگی بدون نیاز به رادیو گرافی

پوسیدگی دندان از بی رفتن بافت معدنی دندان و حل شدن آن در اسید تولید شده بوسیله باکتری های پوسیدگی زا در دهان می باشد . تشخیص پوسیدگی ذز دهان در دندانپزشکی از اصول اولیه آموزشی است . این مهم همچنین کار بسیار سختی است و تشخیص پوسیدگی دندان از یک دندانپزشک تا دیگری متفاوت است .

دو روش معمول تشخیص پوسیدگی دندان روش بصری مستقیم و روش راذیوگرافی دندان است . این دو روش تا هفتاد درصد اعتبار و دقت دارند و گاها باعث خطا می شوند .در کلینیک تخصصی دندانپزشکی Dencare با بکارگیری تجهیزات مدرن در تمام زمینه ها جهت یافتن پوسیدگی دندان نیز از دستگاه تشخیص پوسیذگی دیجیتال استفاده نموذه است . این دستگاه بر پایه بهره گیری از دو طیف نور مادون قرمز و فلورسنت دو جنبه تشخیصی پوسیدگی دندان را پوشش می دهند .نور مادون قرمز جهت تشخیص پوسیدگی بین دندانی و نور فلورسنت جهت اندازه گیری میزان و عمق پوسیدگی های دندان در روی سطوخ جونده دندان می باشند .

Caries visualization with fluorescent technology

1

تکنولوژی نور فلورسنت در نسل جدید دوربین‌های دیجیتال vista cam ساخت کشور آلمان  این امکان را ایجاد کرده تا بدون نیاز به انجام رادیوگرافی و اشعه ایکس بطور دقیق و قطعی کوچکترین پوسیدگی‌های نواحی بین دندانی و شیار دندان تشخیص داده شود.

vista-cam

در کلینیک دندانپزشکی dencare  با بهره‌گیری از دستگاه تشخیص پوسیدگی vista cam  به این مهم نایل آمده‌ایم:

  • تشخیص وجود پوسیدگی بدون نیاز به انجام رادیوگرافی
  • درجه و میزان پوسیدگی به صورت دقیق
  • تشخیص محل پوسیدگی به صورت سه بعدی

این امکان به کمک تکنولوژی نور فلورسنت این مزیت بزرگ را دارد که علاوه بر احتمال خطای صفر نیاز به استفاده از اشعه مضر ایکس برای تشخیص پوسیدگی به طور کل حذف می‌گردد.

vista

از مزیت دیگر این دستگاه این است که دندانپزشک و بیمار به طور دقیق از وسعت پوسیدگی و عمق آن مطلع شده و نیاز یا عدم نیاز به درمان پوسیدگی و ترجیح انجام follow up  مشخص می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *