Dencare

راه‌های استفاده از مسواک‌های قدیمی

q

فکر می‌کنید که چه تعداد مسواک در طول زندگی خود دور می‌اندازید؟ ما توصیه می‌کنیم که شما مسواک خود را هر سه ماه یک بار تعویض نمایید، بنابراین هنگامی که یک نفر به سن 30 سالگی می‌رسد باید حدود 120 مسواک را تعویض کرده باشد. 120 مسواک حجم زیادی از پلاستیک را تشکیل می‌دهد، اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که برای آن‌ها چه اتفاقی می افتد؟ در بنیاد بهداشت دهان و دندان ما موارد مصرف بالقوه برای مسواک قدیمی پس از آن که کار اصلی خود یعنی تمیز کردن دندان‌ها را به پایان رساند، بررسی کردیم. پس از به پایان رسیدن این بررسی‌ها، به این نتیجه رسیدیم که می‌توان برای طولانی کردن زمان استفاده از مسواک تعویض شده، بسیار خلاق بود!

تحقیقات نشان می‌دهند که 80 درصد از افراد تمایل به ایجاد کاربردهای دیگر برای مسواک خود پس از به اتمام رسیدن کار اصلی آن‌ها هستند، بنابراین در ادامه ده عدد از بهترین موارد استفادهٔ مجدد از مسواک را ذکر می‌کنیم که می‌توانند در زمان و پول شما صرفه جویی کند و برای محیط زیست مفید باشند.

برس ناخن جادویی


پاک کردن آلودگی از زیر ناخن‌ها می‌تواند کاری دشوار و حتی خسته کننده باشد. از مسواک قدیمی خود برای از بین بردن آلودگی زیر ناخن‌های خود در ظرف چند ثانیه استفاده نمایید! حتی برخی افراد جهت پاک کردن آلودگی از زیر ناخن‌های خود مسواک‌های قدیمی را به عنوان یکی از وسایل ضروری در کیف خود حمل می‌کنند.

تمیز کردن چرخ‌ها با استفاده از مسواک قدیمی 


تعداد زیادی از افراد به ما گفته‌اند که از مسواک‌های قدیمی خود برای تمیز کردن زنجیر دوچرخه استفاده می‌کنند. ظاهراً، مسواک اندازه‌ای مناسب برای رسیدن به محل‌های دور از دسترس و کوچک زنجیر دوچرخه دارد.

بازگشت به سرویس بهداشتی


برخی از مسواک‌ها هرگز از سرویس بهداشتی دور نمی‌شوند. مسواک‌های قدیمی برای تمیز کردن مکان‌ها و گوشه‌های دور از دسترس در سرویس بهداشتی و قطعاً تمیز کردن شیارهای بین کاشی‌ها وسایلی مفید و کارآمد هستند.

بازگرداندن درخشش


مسواک قدیمی وسیله‌ای عالی برای بازگرداندن درخشش و شکوه جواهرات است و با استفاده از آن می‌توانید جواهرات خود را تمیز کنید و آن‌ها را مانند روز اول درخشنده سازید!

تمیز کردن تزیینات آکواریوم


تمیز کردن تزیینات آکواریوم ممکن است یکی از محبوب‌ترین کاربردهای مسواک قدیمی نباشد اما قطعاً یکی از استفاده‌های غیر معمول آن است. برخی افراد از مسواکهای قدیمی خود برای تمیز کردن تزئینات آکواریوم استفاده می‌کنند، زیرا ماهی‌ها نیز به یک محل تمیز جهت زندگی کردن نیاز دارند!

 تمیز کردن پنجه‌های حیوانات خانگی 


شاید کمی عجیب به نظر برسد اما مسواک قدیمی وسیله‌ای عالی برای تمیز کردن پنجه‌های حیوان خانگی شما مانن سگ و زیر ناخن‌های او می‌باشد.

طراحی با استفاده از مسواک قدیمی 


یکی دیگر از کاربردهای مسواکهای قدیمی استفاده از آن در خلق آثار هنری است. از یک مسواک قدیمی می‌توان برای ایجاد و خلق طرح‌هایی روی اثر هنری که در حال ایجاد آن هستید، استفاده کرد.

لایه برداری 


این کاربرد گستردهٔ مسواک قدیمی برخی از همکاران دفتر تحقیقاتی ما را شگفت زده کرد. بسیاری افراد از مسواکهای قدیمی برای لایه برداری از لب‌های خود استفاده می‌کنند. این که چگونه شخصی به این کاربرد مؤثر مسواک قدیمی پی برده است، جای سؤال دارد!

هایلایت مو 


یکی دیگر از کاربردهای مسواکهای قدیمی استفاده از آن در هایلایت مو است. بنابراین اگر در آرایشگاه و روی میز یک مسواک قدیمی را مشاهده کردید، تعجب نکنید.

شکاف‌های کوچک 


نگاهی دقیق به صفحه کلید کامپیوتر خود بیاندازید. آیا می‌دانستید که صفحه کلید شما دارای باکتری‌هایی مضرتر از سرویس بهداشتی است؟ یک مسواک قدیمی برای تمیز کردن تمام آلودگی‌ها و از بین بردن باکتری‌های موجود در شکاف‌های صفحه کلید کامپیوتر شما وسیله‌ای مناسب محسوب می‌گردد.

مهم است که به یاد داشته باشید برای جلوگیری از گسترش باکتری‌ها مسواک یا سر مسواک برقی خود را هر سه ماه یک بار تعویض کنید و اطمینان حاصل کنید که دندان‌های خود را به طور مؤثر و مناسبی مسواک می‌زنید. همچنین، پیش از آن که مسواک خود را دور بیاندازید، به کاربردهای مجدد آن فکر کنید و اگر کاربردی جدید برای مسواک قدیمی خود پیدا کردید، آن را به ما نیز اطلاع بدهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.