Dencare

راه های مشتاق کردن کودکان برای انجام ارتودنسی

مشتاق

پاسخ کودکان نسبت به استفاده از بریس متفاوت است. برخی از کودکان، ایده استفاده از بریس را هیجان انگیز می‌دانند و آن را یک مرحله به سوی جلو در مسیر رشد و بلوغ به حساب می‌آورند. دیگر کودکان از تصور این که متخصص ارتودنسی در درون دهان فلزی شده آنها کنکاش کند، وحشت زده می‌شوند. هنگامی که والدین به ویژه آن دسته از والدین که خود در دوران جوانی از بریس استفاده کرده اند، از مزایای درمان ارتودنسی در دراز مدت آگاه می‌شوند، سعی می‌کنند فرزند خود را متقاعد کنند که استفاده از بریس مفید و ارزشمند است و مشکلات آن می‌تواند گول زننده باشد.

خوشبختانه اغلب کودکان به سرعت می‌پذیرند که از بریس استفاده کنند و مدت زمان درمان آنها نیز به سرعت می‌گذرد و کوتاه است. برای آنکه بتوان این دوره گذار را برای کوکان آسان تر کرد، در اینجا به چند راه اشاره می‌کنیم که شما می‌توانید از این طریق با کودک خود درباره استفاده از بریس صحبت کنید و او را برای درمان مشتاق تر نمایید.

در مورد وجه طنزآمیز انتخاب رنگ بند پلاستیکی کودک با او صحبت کنید


کودکان هنگامی که می‌خواهند درباره چیزی به صورت مستقل تصمیم گیری کنند، به وجد می‌آیند. آنها عموماً دوست دارند تصمیم گیری کنند چون این کار باعث می‌شود آنها احساس کنند بزرگ شده اند؛ و در مورد تصمیم گیری برای رنگ بریس نیز این مسئله صادق است. با فرزند خود در مورد این که می‌توان هنگام مراجعه به متخصص ارتودنسی می‌تواند یک رنگ متفاوت برای بندهای پلاستیکی براکت‌های خود انتخاب کند، صحبت کنید. با توجه به این که طیف وسیعی از رنگ‌ها در دسترس هستند، انتخاب‌های کودک شما تقریبا بی نهایت خواهد بود. کودک شما دوست دارد که بتواند برای رنگ‌های فصلی را برای تعطیلات مختلف انتخاب کند و این می‌تواند تجربه استفاده از بریس را بسیار لذت بخش تر سازد.

با یکدیگر به خرید بروید


به محض این که بریس در دهان فرزندتان قرار داده شد، دندان‌ها و لثه‌های او تا حدی حساس و دردناک می‌شوند. به دلیل این حساسیت، که تنها چند روز به طول می‌انجامد، دندانپزشک توصیه می‌کند که تنها غذاهای نرم مصرف کند تا دندان‌های حساس شده تحریک نشوند و لثه‌ها دچار درد نشوند. قبل از آنکه بریس‌ها در دهان کودک قرار داده شوند، به همراه فرزندتان به خرید بروید و غذاهای نرم مورد علاقه او را تهیه کنید. شما می‌توانید به فرزندتان اجازه دهید خودش انواع سوپ‌ها، پاستاها، ماست یا اسموتی و نیز برخی تنقلات مورد علاقه اش مانند بستنی یا خوراکیهای نرم را انتخاب کند. با وجود این که همه این خوراکی‌ها، خوراکی‌های سالمی نیستند اما این که به کودک اجازه دهید خوراکی مورد علاقه اش را انتخاب کند، پاداش خوبی برای شجاعت اوست.

نتایج بریس را به او نشان دهید


هر چند صحبت کردن با کودک در مورد تمامی فواید استفاده از بریس آسان است، اما اینکه بتوانید تصویری از نتایج نهایی برای او ایجاد کنید، به مراتب دشوارتر است. با نشان دادن تصاویر قبل و بعد از درمان کودکان دیگر که از بریس استفاده می‌کردند، می‌توانید به صورت واقعی به کودک نشان دهید که پس از اتمام درمان، دندان‌های او چه ظاهر زیبایی خواهند داشت. این کار به خصوص در مواردی که کودک احساس خوبی در مورد وضعیت فعلی دندان‌های خود ندارد، بسیار مفید است زیرا کودک می‌فهمد که به زودی پس از اتمام درمان، از داشتن یک لبخند زیبا لذت خواهد برد. مشتاق کردن کودکان به درمان ارتودنسی ممکن است کمی ‌سخت و دشوار باشد اما اگر به کودک اجازه تصیم گیری دهید و چند لبخند زیبا را به اون نشان دهید، شما می‌توانید این احساس ناراحت کننده را معکوس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *