Dencare

قیمت ایمپلنت دندان و عوامل اثرگذار بر هزینه

costimplant

برای اکثریت قریب به اتفاق افرادی که نیاز به جایگزینی دندان دارند گزینه‌های متعددی وجود دارد. ایمپلنت‌های دندانی و دندان‌های مصنوعی رایج‌ترین روش‌هایی هستند که افراد انتخاب می‌کنند. در این مقاله، در مورد قیمت ایمپلنت‌ دندان و مهم‌ترین عوامل موثر در تعیین قیمت ایمپلنت مانند مواد استفاده شده، تعداد دندان‌ها و نوع ایمپلنت، به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

[sv slug=”alert”]

بسیاری از بیماران برای انجام ایمپلنت‌ های دندانی به خاطر نگرانی در مورد هزینه‌های آن دچار تردید می‌شوند. با این حال هزینه‌ها نباید مانعی برای سلامتی شما باشد. متخصص دندانپزشکی طی یک جلسه مشاوره می‌تواند شما را از عوامل مختلفی که بر قیمت ایمپلنت‌ دندان تاثیر می‌گذارند، آگاه نماید. مهم است توجه داشته باشید که ایمپلنت‌های دندانی یک روش بسیار قابل تنظیم است. بنابراین، هزینه کل این فرآیند می‌تواند از بیماری به بیمار دیگر متفاوت باشد.

همچنین توجه داشته باشید با مراجعه به متخصص دندانپزشکی با کیفیت پایین‌تر، در هزینه‌های خود صرفه جویی نکنید. ممکن است برخی از دندانپزشکان، هزینه‌های پایین‌تری را اتخاذ کنند، ولی در صورت انجام اشتباهی در فرآیند ایمپلنت، نه تنها سلامت خود را به خطر می‌اندازید، بلکه همچنین باید به دندانپزشک دیگری مراجعه کنید تا ایمپلنت را برداشته، آسیب را برطرف و سپس یک ایمپلنت جدید قرار دهد. برای آگاهی ازقیمت کاشت ایمپلنت دندان و یا رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی دکتر بزرگ و دکتر محمدی نژاد می‌توانید با ما از طریق شماره 02122027384 و 02122023658 تماس بگیرید.

[sv slug=”alert1″]

عوامل مهم در قیمت ایمپلنت


در اینجا به موثرترین عوامل قیمت ایمپلنت ‌دندان اشاره شده است:

تعداد ایمپلنت‌ها 

تعداد ایمپلنت‌ های مورد نیاز شما هزینه‌های کلی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بیمارانی که تنها به یک ایمپلنت برای جایگزینی یک دندان نیاز دارند، نسبت به بیمارانی که نیازمند چهار ایمپلنت یا بیشتر برای جایگزینی کل دندان‌های از دست رفته هستند، هزینه کمتری می‌پردازند.

ایمپلنت‌های دندانی علی‌رغم هزینه‌هایشان، بهترین گزینه برای جایگزینی دندان‌ها می‌باشند. ایمپلنت‌ها یک سرمایه گذاری طولانی مدت برای سلامت دهان و دندان شما به حساب می‌آیند.

مواد 

متخصصین ایمپلنت معمولا از تیتانیوم برای ایمپلنت‌های دندانی استفاده می‌کنند، اگرچه ممکن است در صورت آلرژی یا ارجحیت خاصی، سرامیک مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، هزینه تولید و نصب تیتانیوم کمتر می‌باشد.

نوع

دو نوع ایمپلنت معمول وجود دارد که قیمت‌های مختلفی دارند. از جمله:

ایمپلنت های آندوستئال 

costimplant1

این ایمپلنت‌ها درون استخوان قرار می‌گیرند و به طور معمول شکلی مانند پیچ یا سیلندر دارند. این نوع ایمپلنت محبوب‌ترین گزینه است اگرچه استخوان باید عمق و عرض کافی برای نتایج مطلوب داشته باشد.

ایمپلنت ساب پریواستیل

costimplant5

این ایمپلنت‌های دندانی در بالای استخوان، اما در زیر خط لثه قرار می‌گیرند که شامل یک قاب فلزی می‌باشند و در صورتی که بیمار عمق استخوان کافی نداشته باشد، جایگزین مناسبی هستند. ایمپلنت ساب پریواستیل بسیار گران‌تر از ایمپلنت آندوستئال است.

تصویربرداریcostimplant2

دندانپزشک می‌تواند از اشعه ایکس یاسی تیاستفاده کند که جدبدتر، دقیق‌تر و البته گران‌تر است.

شرایط فیزیکی بیمار

همه بیماران بلافاصله واجد شرایط ایمپلنت‌های دندانی نیستند. بعضی از آنها ممکن است نیاز به کشیدن یک یا چند دندان قبل از انجام ایمپلنت داشته باشند. و برخی دیگر ممکن است برای مدتی طولانی بدون دندان بوده باشند و دچار تحلیل استخوان شده باشند که نیاز به پیوند استخوان برای بازسازی این بافت‌ها وجود دارد. نوع و تعداد روش‌های مورد نیاز برای برای بالا بردن کیفیت ایمپلنت بر هزینه‌های کلی تأثیر می‌گذارد. سن، بهداشت دهان، آناتومی استخوان فک، عواملی هستند که لزوم درمان‌های بیشتر را تعیین می‌کنند. این درمان‌ها (مانند لیفت سینوس یا پیوند استخوان) معمولا قابل انجام هستند، اما نیاز به گذراندن وقت و مواد بیشتری دارد که باعث افزایش قیمت کلی ایمپلنت دندان می‌شود.

اندازه ایمپلنت

در موارد شدیدتر که ایمپلنت‌های بزرگتری مورد نیاز باشد، میانگین قیمت هر ایمپلنت کمتر از موارد جزئی است.

تجربه جراح

costimplant3

تجربه جراح یکی از عوامل اصلی است که بر قیمت جراحی ایمپلنت دندان تاثیر می‌گذارد. به طور کلی، جراحان با تجربه‌تر هزینه بیشتری دریافت می‌کنند. با این حال، به دلیل اینکه ایمپلنت دندان یک روش بسیار پیچیده هستند، توصیه نمی‌شود که بیماران به دنبال “ارزان‌ترین” گزینه باشند. انجام این کار در نهایت منجر به هزینه بیشتری خواهد شد زیرا روش یک متخصص با تجربه کمتر نیازمند اقدامات بیشتر برای اصلاح آسیب قبلی می‌باشد. در نهایت، دندانپزشکانی که به هزینه‌های پایینی اشاره می‌کنند ممکن است تمام عوامل موثر در این روش را در نظر نگیرند.

 نوع کلینیک

کلینیک‌های اختصاصی ایمپلنت در انجام ایمپلنت‌های دندانی تخصص دارند. این فرآیند، کسب و کار اصلی آنها است و بسیاری از بیماران نیازمند ایمپلنت را درمان می‌کنند. قیمت‌ ایمپلنت دندان آنها معمولا ارزان‌تر از یک دندانپزشک عمومی است که گاها امور مربوط به ایمپلنت را انجام می‌دهد.

یک کلینیک تخصصی ایمپلنت دندان معمولا چندین متخصص دارد. هر متخصص وظیفه خود را در این روش انجام می‌دهد. معمولا یک جراح دهان و دندان یا یک دندانپزشک عمل جراحی را انجام می‌دهد و سپس متخصص ایمپلنت، ایمپلنت‌های دندانی را جایگزین می‌کند.

تعداد متخصصان و کلینیک‌ها

یک فرآیند ایمپلنت دندانی از مراحل مختلف تشکیل شده است. کل فرایند می‌تواند توسط متخصصین مختلف از کلینیک‌های متعدد که هر یک تخصص خود را انجام می‌دهند یا به تنهایی توسط یک دندانپزشک ماهر در تمام مراحل فرابند، انجام شود. بدیهی است که برنامه‌ای که یک دندانپزشک و کلینیک طراحی می‌کند کمتر از مراجعه به متخصصین مختلف در کلینیک‌های متفاوت هزینه‌بر خواهد کرد.

قرارگیری

اگر دندان‌ها در “ناحیه زیبایی شناختی” (جایی که به راحتی دیده می‌شود) قرار داشته باشند، احتمالا به یک متخصص زیبایی شناسی نیاز خواهید داشت که احتمالا بیش از یک دندانپزشک عمومی هزینه به همراه دارد.

چگونه قیمت ایمپلنت ‌ها را کاهش دهیم؟


تجملات را کنار بگذارید

به طور کلی، می‌توانید هزینه‌های خود را با حذف تجملات غیر ضروری کاهش دهید. برخی از کلینیک‌های خارجی برای بیماران ثروتمند بین المللی ایجاد می‌شوند و بسیاری از امکانات رفاهی را در اختیار قرار می‌دهند، اما درمانگاه‌های بسیار ارزان‌تری نیز وجود دارد که بدون هیچ گونه تجهیزات اضافی، کیفیت مشابهی را ارائه می‌دهند. نکته مهم در انجام مراقبت‌های پزشکی شما این است که می‌توانید چیزی که برایتان اهمیت دارد را انتخاب کنید و سعی در کاهش هزینه‌های خود با حذف زرق و برق اضافی داشته باشید.

ایمپلنت‌های متعدد

costimplant4

به طور کلی، بیمارانی که نیاز به جایگزینی بیش از یک دندان دارند می‌توانند در انجام ایمپلنت‌های بعدی پس از درمان اول برای گرفتن تخفیف مذاکره داشته باشند. به هر حال انجام چندین ایمپلنت به طور همزمان تا جایی که امکان دارد برای اجتناب از مراجعات اضافی ایده خوبی خواهد بود.

هزینه‌های پزشکی

هزینه‌های تمام متخصصان دندانپزشکی تفاوت زیادی در هزینه نهایی ایجاد خواهد کرد. اگر در طی این روش به بی‌حسی نیاز داشته باشید، یک متخصص بیهوشی باید حضور داشته باشد و این منجر به هزینه اضافی خواهد شد. شما باید از لزوم حضور بیش از یک متخصص و هزینه‌های آن آگاهی داشته باشید. اگر دندانپزشک شما این روش را با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام دهد، می‌توانید از هزینه اضافی جلوگیری کنید. در نهایت، سلامت عمومی شما و میزان پیچیدگی جراحی، یکی دیگر از عوامل مهم می‌باشد. اگر عوارض پزشکی دیگری مانند فشار خون بالا یا دیابت وجود داشته باشد که منجر به نگرانی شود، متخصصان معمولا هزینه‌های بالاتری را دریافت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *